Radviliškyje po atnaujinimo atidarytas „Kauno grūdams“ priklausantis elevatorius. Atlikus modernizaciją, elevatoriuje bus sandėliuojami ne tik grūdai, bet ir trąšos bei pesticidai. Trąšų sandėliavimui paruoštos antžeminės aikštelės, įrengti skystų trąšų rezervuarai, taip pat įrengtas ir pesticidų sandėlis. Bendrovė į elevatoriaus atnaujinimą investavo 5 mln. eurų.

„Kauno grūdai“ Radviliškio elevatorių įsigijo 2017 metų pabaigoje. „Radviliškis yra strategiškai palankioje vietoje – tai Šiaurės Lietuvos centras, kur iki tol neturėjome nuosavų grūdų bei trąšų laikymo punktų. Šis elevatorius patrauklus dėl patogios infrastruktūros – dėl geležinkelio ir autotransporto prieigų, taip pat netoli ir Klaipėdos uostas. Mūsų tikslas – turėti ūkininkams patrauklų objektą tiek grūdų, tiek trąšų sandėliavimui, todėl iš esmės atnaujinome elevatorių“, – pasakoja „KG Group“ įmonių grupės, valdančios AB „Kauno grūdai“, valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys.

Kaip pažymi T. Barštys, elevatoriaus išskirtinumas – teikiamų paslaugų kompleksiškumas. Vienoje vietoje ūkininkai galės gauti visas norimas paslaugas: parduoti grūdus, įsigyti trąšų bei pesticidų, taip pat bus teikiamos agronomų konsultacijos. „Bendradarbiavimas su Lietuvos ūkininkais yra mūsų veiklos pagrindas: iš jų superkame grūdus, iš kurių toliau vystoma mūsų produkcijos gamybos grandinė nuo lauko iki stalo. Atnaujinant Radviliškio elevatorių, ieškojome sprendimų, kurie ūkininkams supaprastintų procesus. Patogiau, kai kelios paslaugos gaunamos iš vienų rankų,“ – sako T. Barštys.

Dar praėjusiais metais teritorijoje įrengta nauja grūdų priėmimo aikštelė, o šių metų pradžioje pradėta paties elevatoriaus modernizacija. Įsigyta ir įrengta nauja technologinė įranga: grūdų transportavimo linijos, džiovykla, grūdų valymo įrenginiai. Taip pat įrengta ir šiuolaikinė grūdų laboratorija, kur bus atliekami kokybės tyrimai. Atnaujintame elevatoriuje bus galima sandėliuoti 21 tūkst. tonų grūdų.

Elevatoriaus antžeminės aikštelės paruoštos birių fasuotų trąšų sandėliavimui, įrengti skystų trąšų rezervuarai bei pesticidų sandėlis. Skaičiuojama, kad bus galima sandėliuoti iki 10 tūkst. tonų fasuotų birių trąšų, tuo tarpu rezervuarai talpins iki 2500 tonų skystų azotinių trąšų.

Atliekant atnaujinimo darbus, sutvarkyta ir aplinka – privažiavimo keliai, vagonų pakrovimo bei grūdų priėmimo vietos.

Bendros investicijos į Radviliškio elevatoriaus modernizaciją siekia 5 mln. eurų. AB „Kauno grūdai“ šiame padalinyje sukūrė 12 naujų darbo vietų.