Plintant koronavirusui, augo patalpų dezinfekavimo paslaugų poreikis

2020-04-21

Visame pasaulyje plintant koronavirusui, fiksuotas rekordinis dezinfekcinių prekių pardavimų augimas. Augantį poreikį pajautė ir patalpų dezinfekavimo paslaugų teikėjai. AB „Kauno grūdai“ kenkėjų kontrolės ir higienos prekių verslo vadovė Jurgita Aghasaryan atskleidžia, kad šiuo periodu klientų ratas ženkliai prasiplėtė. Visgi nors sulaukiama gerokai daugiau užsakymų nei įprastai, nemažai ir tokių įmonių, kurios aktyviai domisi šiomis paslaugomis bei sudaro sutartis dėl jų teikimo, tačiau neskuba jomis pasinaudoti.  

„Dezinfekavimo paslaugas teikiame jau beveik dešimt metų. Iš tiesų dabartinėje situacijoje šių paslaugų poreikis yra gerokai išaugęs. Iki tol tarp pagrindinių ir pastovių klientų būdavo ekologinių ūkių produkcijos gamintojai ir tiekėjai, kurie pristatydami produktus privalo dezinfekuoti sunkvežimius. Lietuvoje pradėjus plisti koronavirusui, klientų ratas ženkliai prasiplėtė. Šias paslaugas jau teko teikti Lietuvos oro uostuose, prekybos vietose, valstybinėse įstaigose ir kt. Turime ir pastovių klientų – kasdien dezinfekciją atliekame Klaipėdoje veikiančioms uosto įmonėms“, – pasakoja „Kauno grūdų“ atstovė J. Aghasaryan.

Kaip ji atskleidžia, kasdien sulaukiama nemažai užklausų dėl dezinfekavimo paslaugų. Įmonės domisi operatyvumo galimybėmis, kainomis. „Įmonės siekia būti pasiruošusios tiems atvejams, jei koronavirusu užsikrėstų darbuotojai ir patalpų dezinfekavimas būtų privalomas. Per šį laikotarpį nuo karantino pradžios sudarėme keletą sutarčių su kai kuriomis didžiosiomis Lietuvos įmonėmis. Joms tai garantas, kad esant būtinybei, bus operatyviai pasirūpinta patalpų dezinfekavimu“, – pažymi kenkėjų kontrolės ir higienos prekių verslo vadovė J. Aghasaryan.

Pasak jos, suintensyvėję dezinfekavimo paslaugų užsakymai lėmė tai, kad atsirado nemažai įmonių, norinčių pasinaudoti padidėjusia paklausa ir todėl pradėjusių teikti šias paslaugas. „Šiuo metu ganėtinai lengvai kone kiekvienai besikreipiančiai įmonei išduodami reikalingi leidimai šioms paslaugoms teikti. Tačiau neabejotinai paslaugų kokybė priklauso nuo sukauptos praktikos. Todėl užsisakydamas paslaugą, klientas turėtų atsižvelgti į įmonės patirtį, kuri garantuoja profesionalumą ir aukštą atliekamų paslaugų kokybę“, – pažymi J. Aghasaryan.

Kaip ji aiškina, profesionalaus dezinfekavimo poveikis yra ilgalaikis, išliekantis net iki kelių savaičių. Atliekant šias paslaugas, dezinfekuojami ne tik paviršiai, patalpų sienos, lubos, bet ir išvalomas oras. Kompetentingi dezinfekuotojai tolygiai paskleidžia dezinfekantą, nepadarydami žalos patalpose esančiam turtui, ir svarbiausia –  užtikrindami žmonių saugumą. „Tai nėra tas pats kaip kad naudodami dezinfekcinį skystį nusivalome stalą. Atliekant profesionalią dezinfekciją naudojamos specialios priemonės bei įranga, kurios iki 100 procentų sunaikina visus virusus, bakterijas ir užkerta kelią jų plitimui“, – pasakoja „Kauno grūdų“ atstovė J. Aghasaryan.

AB „Kauno grūdai“ švaros ir higienos prekių ir paslaugų verslą vysto nuo 2010 metų. Įmonė vykdo prekybą švaros ir higienos cheminėmis priemonėmis, skirtomis profesionaliai ir kasdienei buitinių patalpų priežiūrai. Tarp teikiamų paslaugų – patalpų plovimo, dezinfekcijos sistemų pritaikymas ir įrengimas, patalpų plovimas ir techninė priežiūra, mobilių ir stacionarių chemijos stotelių įrengimas, popieriaus, muilų, dezinfekantų laikiklių montavimas ir kt.