Lietuvos konkurencijos taryba suteikė leidimą „Linas Agro Group“ vykdyti „KG Group“ įmonių įsigijimo sandorį

2021-07-06

Lietuvos konkurencijos taryba suteikė leidimą AB „Linas Agro Group“ vykdyti koncentraciją įsigyjant AB „Kauno grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“ ir AB „Vilniaus paukštynas“ bei susijusių įmonių kontrolinius akcijų paketus. Sandorį planuojama užbaigti iki liepos pabaigos, šalims įvykdžius pernai spalio pradžioje pasirašytos akcijų pirkimo-pardavimo sutarties sąlygas.

Sėkmingai užbaigus sandorį, „Linas Agro Group“ įsigis 34 įmones, veikiančias trijose Baltijos šalyse, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse.

Leidimus vykdyti koncentraciją yra išdavusios ir Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Rusijos konkurencijos priežiūros institucijos.

„Po šio įsigijimo „Linas Agro Group“ taps vertikaliai integruota maisto ir žemės ūkio verslo grupe, teikiančia produktus „nuo lauko iki stalo“ ir kurianti didesnę pridedamąją vertę klientams visose veiklos srityse“, – pažymi Mažvydas Šileika, AB „Linas Agro Group“ Finansų direktorius.

Daugiau informacijos apie sandorį „Linas Agro Group“ pateiks užbaigus įsigijimo sandorį.

Apie AB „Linas Agro Group“

AB „Linas Agro Group“ kartu su valdomomis įmonėmis bendrai sudaro 1991 metais įkurtą įmonių Grupę, veikiančią keturiose valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje. Grupės įmonėse dirba 2100 darbuotojų.

Grupės įmonės gamina, ruošia ir parduoda žemės ūkio žaliavas ir maisto produktus, tiekia prekes ir paslaugas žemdirbiams. Grupė yra vienas didžiausių lietuviškų ir latviškų grūdų eksportuotojų, turi nuosavą trylikos grūdų elevatorių tinklą. Taip pat yra vienas iš prekių žemdirbiams (sertifikuotų sėklų, trąšų bei žemės ūkio technikos) tiekimo lyderių Lietuvoje, turi sėklų paruošimo gamyklą. Grupė Lietuvoje valdo septynias žemės ūkio bendroves ir yra stambi pieno gamintoja. Taip pat yra didžiausia paukštienos gamintoja Latvijoje, kur jai priklauso keturios paukštininkystės įmonės.

AB „Linas Agro Group” 2020–2021 finansinių metų devynių mėnesių konsoliduotos pajamos siekė 712 mln. Eur, bendrasis pelnas – 29,2 mln. Eur. Konsoliduotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) siekė 17,1 mln. Eur.