„Auksinio grūdo" apdovanojimai: metų specialiste išrinkta Oksana Šimoliūnaitė

2022-01-26

Kiekvienų metų pabaigoje išrenkame „Auksinio grūdo“ apdovanojimų nugalėtojus. Šiandien kalbiname „Auksinio grūdo“ 2021 - ųjų metų, „Kauno grūdų“ „Metų specialisto“ nominacijos nugalėtoją, produktų vadovę Oksaną Šimoliūnaitę.

Oksana, kiek metų dirbi „Kauno grūduose“? Už ką esi atsakinga?

„Kauno grūduose“ dirbu 9 metus, nuo 2013 metų. Esu atsakinga už greitai paruošiamų produktų vystymą (košės ir makaronai), strategijos sudarymą, prekinių ženklų „Activus“ ir „Sun Yan“ vystymą, žinomumo didinimą bei verslo įvaizdžio formavimą eksporto rinkose. Mano atsakomybės apima tiek kainodarą, marketingo komunikacijos strategiją, tiek vartotojų elgsenos tyrimų, konkurencinės aplinkos bei rinkos tyrimų analizę. Prisidedu ir prie pačių produktų kūrimo, asortimento formavimo, nes norime vartotojams pasiūlyti produktus su pridėtine verte, tad mano atsakomybių spektras gana platus.

Kas sunkiausia tavo darbe ir kas labiausiai džiugina?

Kaip sunkiausius aspektus išskirčiau įvairių klausimų derinimą tarp skirtingų grandžių, tarnybų bei „gaisrų“ gesinimą.  Tai pareikalauja nemažai derybinių įgūdžių ir energijos. O labiausiai džiugina kūrybinis procesas, nuo patvirtintos idėjos iki galutinio rezultato lentynose: produkto kūrimas ir atsirinkimas su fokus grupėmis, pakuočių konceptas ir pakuočių įgyvendinimas. Didžiausias džiaugsmas  - matyti sukurtą produktą lentynose. Žinoma, neužtenka tik padėti produktą į parduotuvių lentyną - reikia, kad vartotojas jį pamatytų, pirktų ir pamėgtų. Tad marketingo komunikacijos kūrimo ir įgyvendinimo dalį taip pat išskirčiau kaip sudėtingą, bet tuo pačiu malonią ir labai svarbią savo darbo dalį. Praėję metai buvo gausūs prekinių ženklų komunikacijos - prekinio ženklo žinomumo didinimas yra labai svarbus, nes prisijaukinti savo pirkėjus reikia ir laiko, ir kantrybės. Per praėjusius metus turėjome dvi „Sun Yan“ makaronų kampanijas, „Activus“ košių indelių rebrendingo ir dėžučių įvedimo kampaniją. Buvo aktyvūs ir stiprūs metai, nuobodu tikrai nebuvo (šypsosi).  Balansas tarp kūrybos ir analitikos, darbų ir užduočių įvairovė – šie dalykai darbe mane „veža“ labiausiai.

Kaip vertini „Auksinio grūdo“ apdovanojimą?

Iš tikrųjų tai buvo labai malonus siurprizas. Nors nesu iš tų, kurie labai mėgsta lipti ant scenos, bet šis apdovanojimas tikrai mane nudžiugino. Ypač buvo malonu po apdovanojimų sulaukti kolegų sveikinimų. Didelis ačiū kolegoms ir vadovams už šį įvertinimą.

Kokiomis pagrindinėmis vertybėmis vadovaujiesi darbe ir kasdienybėje?

Kas mane pažįsta žino, kad mėgstu aiškumą, konkretumą, sąžiningumą, esu žodžio žmogus. Taip pat labai vertinu kolegų pagalbą, gebėjimą bendradarbiauti. Todėl ir pati visada stengiuosi padėti. Visgi dirbame dėl bendro tikslo, tad dažnai tenka daryti ir tai, kas neįeina į mano atsakomybes.

Ko palinkėtum savo kolegoms?

Palinkėčiau atvirumo bendraujant, nuoširdumo ir nepamiršti, kad visi kartu galime pasiekti geresnių rezultatų.